Bližší popis

Typ a kapacita objetku

Vesnička Dunovice leží na úpatí lesnatého masivu vrchu Radovec a mimo v hlavní silnici, takže patří mezi tiché a klidné vesnice. Naše chalupa se nachází sice nedaleko návsi, ale zároveň je také na okraji vesnice. Zahrada, která patří k chalupě přechází do otevřené krajiny. Do lesa je z chalupy, co by kamenem dohodil (skoro ;o). Obchody s potravinami a restaurace (hospoda) jsou ve vedlejší vesnici Cehnice – cca 2 km od chalupy.

Chalupa je typické selské stavení, při jehož rekonstrukci jsme se snažili zachovat co nejvíce z původních prvků tak, abyste při návštěvě měli pocit, že se vracíte do časů Vašich babiček a dědečků. Z čehož vyplývají jistá "omezení" - objekt není bezbariérový, do koupelny a jídelny se vstupuje zvenku (ale i za deště "suchou nohou"). Samozřejmě jsme tento objekt vybavili těmi standardy, které patří již k našemu životu neodmyslitelně splachovací WC, sprchové kouty, teplá voda atp. Dispoziční uspořádání jsme ponechali původní, jenom jsme ze skladu brambor zřídili komfortně stylově zařízenou ložnici, z obrovské stodoly jídelnu se stolem pro fotbalovou jedenáctku. Chalupa tedy nabízí možnost noclehu pro celkem 10 osob. V původní "světnici"
jsou 3 lůžka, v prostřední místnosti 2 lůžka, v bývalém skladu brambor 3 lůžka a v poslední ložnici 2 lůžka. K sociálnímu vybavení patří 2x splachovací WC, 2x sprchový kout, umyvadla s teplou vodou.

Kuchyně je vybavena pro přípravu teplé stravy, 4 plotýnkový elektrický sporák s elektrickou troubou, mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, 2 lednice, mrazák, topinkovač, varné a jídelní nádobí, barevná TV s (set top box), rádio, DVD přehrávač. Internetové připojení (Wi-Fi).

Jak již bylo řečeno, k objektu patří přiměřeně velká zahrada (600 m2) s ovocnými stromy a venkovním ohništěm s posezením pod krytou pergolou. Celý objekt včetně zahrady je uzavřený s možností parkování uvnitř objektu pro 3 auta.

Pro zábavu během pobytu nabízíme kromě blízkých lesů a krásné okolní krajiny také podrobně zpracované průvodce okolním krajem jak pro autoturistiku, tak také pro cykloturistiku. V těsné blízkosti chalupy se nachází asfaltové hřiště.

Jen zběžně uvádíme do okruhu 30 km – královské město Písek, Strakonice s hradem, hrad Helfenburk, zámek Blatná, zámek Kratochvíle, Sudoměř s J. Žižkou, Kestřany se středověkými tvrzemi a novodobým golfovým hřištěm a v okolních vesničkách nádherné ukázky "Selského baroka". Milovníkům života v koňském sedle můžeme doporučit jízdárnu v obci Štětice – 3 km. (více informacífotografie)


← Předchozí stránka  |  Tisk stránky  |  Začátek stránky ↑


Michal Zdražil

e-mail: mcv@email.cz
tlf.: 608 253 807
www.chalupa-dovolena.cz

Leták ke stažení a vytisknutí [PDF]

Mapka ČR

Doporučujeme:
Penzion u Malířských

Penzion u Malířských

www.penzion-u-malirskych.cz